Oferujemy akcesoria do pieców i kominków

 Szyby kominkowe
 Podstawy kominkowe
 Rury kominowe
 Uszczelnienia
 Parawany szklane
 Zestawy kominkowe
 Drzwi kominkowe


TEMPRIX
Podstawy pod kominki Podstawy szklane Podstawy Podstawy pod piece Podstawy metalowe Parawany Podstawa pod kominek Zestaw przyborników kominkowych

ul. Strzeszynska 30
60 - 479 Poznan


A1
Home Temprix Home Kontakt Temprix   E-Mail FAQ Kontakt
Kamine Kaminscheiben

FAQ

  Szyby kominkowe

 1. Jaką wytrzymałość temparaturową ma szkło Temprixa i czy wystarczy to w moim kominku?
 2. Jak działa wasze szkło samoczyszczące?
 3. Czy krawędzie szyby są szlifowane?
 4. Czy potrzebuję uszczelkę do mojej szyby?
 5. Jak prawidłowo zmierzyć szybę i jak dokładne muszą być moje pomiary?
 6. Czy montaż szyby w drzwiach jest skomplikowany?
 7. Dlaczego szkło Temprixa jest lepsze od szkła okiennego?

  Podstawy kominkowe

 1. Jak obrobione krawędzie maja wasze podstawy?
 2. Czy macie w ofercie podstawy z fazą?
 3. Jak prawidłowo zamontować uszczelkę?
 4. Czy można zamówić samą uszczelkę?
 5. Czy robicie podstawy nietypowe?

  Logistyka

 1. Jak szybko możecie dostarczyć?
 2. Czy wysyłacie także poza granice Polski?
 3. Czy sprzedajecie bez rachunku?
 4. Czy można odebrać zamówienie osobiście?
 5. Gdzie jest wasza siedziba?


  Szyby kominkowe

 1. Jaką wytrzymałość temparaturową ma szkło Temprixa i czy wystarczy to w moim kominku?
  Temperatura spalania w tradycyjnych kominkach rzadko przekracza 400°C, a temperatura przy szybie jest z reguły dużo niższa. Nasze szyby mają odporność temperaturową tak wysoką, że nawet przy pełnym obciążeniu nie ma ryzyka pęknięcia szyby w wyniku działania temperatury. Przetestowaliśmy nasze szkło. Nawet przy temperaturach nieznacznie przekraczających 800°C z szybą nic się nie dzieje.

 2. Jak działa wasze szkło samoczyszczące?
  Nasze szyby samoczyszczące są jednostronnie powlekane tlenkiem metalu.Powłoka ta jest niewidoczna dla oka i nie wpływa na ogó lny wygląd kominka. Dzięki tej powłoce duża część promieniowania podczerwonego jest odbijana do wewnątrz kominka, co powoduje wzrost temperatury na powierzchni wewnętrznej szyby o około 25% w poró wnaniu do szyby zwykłej i polepsza spalanie. W wyniku tego procesu wypala się sadza osadzona na szybie. Taki efekt nazywamy efektem pyrolizy. W dostarczonej szybie powlekana strona jest oznaczona naklejką i montujemy tą stroną na zewnątrz kominka. Jeśli chcieliby Państwo sprawdzić, czy powłoka jest faktycznie na szybie, to nie ma problemu. Powłoka przewodzi prąd i można to sprawdzić miernikiem elektrycznym.Trwałość powłoki jest identyczna z trwałością całej szyby.

 3. Czy można zamówić szybę z otworami i wycięciami?
  Prosimy pytać o ofertę na Państwa szyby. Cena na nietypowe kształty jest nieznacznie wyższa. Rysunki albo szablony będą nam do wyceny i realizacji zlecenia bardzo pomocne.

 4. Czy krawędzie szyby są szlifowane?
  Wszystkie nasze szyby mają krawędzie szlifowane, a niektó re nawet polerowane. Nie ma ryzyka przypadkowego skaleczenia o krawędź szyby. Kontrola jakości sprawdza każdą szybę przed wysyłką.

 5. Czy potrzebuję uszczelkę do mojej szyby?
  Tak. Po pewnym okresie użytkowania uszczelki wypalają się, tracą elastyczność, s przez to nie spełniają swojego zadania. Przy ponownym zamontowaniu zużytej uszczelki, osłabione włokna pękają i powstają nieszczelności. W tych miejscach zaciąga dodatkowo powietrze z zewnątrz, co powoduje większe zabrudzenia szyby i gorsze spalanie. Proponujemy co 2 lata sprawdzać stan uszczelki i w miarę potrzeby wymieniać na nową.

 6. Jak prawidłowo zmierzyć szybę i jak dokładne muszą być moje pomiary?
  Aby prawidłowo zmierzyć szybę powinno się ją wymontować i położyć na ró wnej powierzchni np. stole. I następnie przy użyciu powszechnie dostępnych miar dokonać pomiaru. Nie chodzi tu o mierzenie z dokładnością do dziesiątych części milimetra, ale o dokładność +/- 1 mm. Szyba w ramie musi mieć kilka milimetró w luzu, więc taki pomiar w zupełności wystarczy. Dzięki przwidłowemu zmierzeniu szyby unikną Państwo problemó w przy montażu.

 7. Czy montaż szyby w drzwiach jest skomplikowany?
  Nie, jeżeli tylko nie mają Państwo zapieczonych śrub w ramie, to demontaż i ponowny montaż szyby nie nastręcza większych trudności. Musimy pamiętać przy wymianie szyby, aby była ona w ramie odpowiednio uszczelniona. Pełny asortyment uszczelek znajdą Państwo w naszej ofercie. Szyba w ramie nie powinna być zbyt mocno dokręcona. Po montażu musi być możliwość przesunięcia szyby w ramie. Jest to konieczne dlatego, że szkło i metal mają ró żne wspó łczynniki rozszerzalności termicznej i zbyt mocno przytwierdzona szyba uległaby zniszczeniu. Pomiędzy metalem a szkłem muszą znajdować się uszczelki. Do montażu szyby nie wolno stosować żadnych klejó w wiążących na stałe szkło i metal.

 8. Dlaczego szkło Temprixa jest lepsze od szkła okiennego?
  Uwaga: Nie wolno używać szkła okiennego jako szyby kominkowej. Może to spowodować bardzo duże szkody. Szkło okienne nie wytrzymuje wysokiej temperatury w kominku i bardzo szybko pęka, co może być bardzo niebezpieczne dla otoczenia. Także szkło hartowane nie wytrzymuje temperatur w kominku. Nasze szkło wytworzone jest w całkowicie innej technologii niż szkło okienne i dzięki swojemu składowi chemicznemu i własnościom fizycznym wytrzymuje bardzo duże obciążenia tamperaturowe. Z wyglądu nasze szkło przypomina szkło zwykłe, ale pozory mylą.

  Podstawy kominkowe

 1. Jak obrobione krawędzie maja wasze podstawy?
  Standardowo wszystkie nasze podstawy mają krawędzie polerowane w kształcie C. Taki rodzaj obró bki w poró wnaniu ze zwykłą krawędzia szkła ma bardzo wiele zalet. Krawędź C jest dużo bezpieczniejsza w kontakcie ze stopą niż krawędź prosta. Także nasze uszczelki do podstaw są stworzone specjalnie dla tego rodzaju krawędzi.

 2. Czy macie w ofercie podstawy z fazą?
  Zastanawialiśmy się nad wprowadzeniem takich podstaw do oferty. Ale doszliśmy do wniosku, że ten rodzaj obró bki krawędzi bardzo osłabia wytrzymałość podstaw. Krawędź szkła jest znacznie węższa od reszty podstawy, tak więc w przypadku oderzenia w krawędź szkła, podstawy z fazą dużo częściej ulegną uszkodzeniu niż podstawy z krawędzią C.

 3. Jak prawidłowo zamontować uszczelkę?
  Każda uszczelka wyposażona jest w instrukcję montażu. Także na naszej stronie znajdą Państwo stosowne informacje.

 4. Czy można zamówić samą uszczelkę?
  Oczywiście. Szczegułó w prosimy szukać na naszej stronie w dziale: Uszczelki.

 5. Czy robicie podstawy nietypowe?
  Z materiałó w, któ re mamy w ofercie (szkło, stal, aluminium), możemy przygotować Państwu stowną ofertę. Wiercenia, wycięcia i ró żne kształty nie stanowią dla nas większego problemu. W dziale Podstawy pod kominki znajdą Państwo odpowiednie szablony, któ re ułatwią Państwu przygotowanie zapytania. W przypadku, gdyby nie znaleźli tam Państwo satysfakcjonującego rozwiązania, prosimy o przesłanie do nas szablonu podstawy. Czas potrzebny nam na wykonanie nietypowej podstawy to 4-5 tygodni, ale dokładny termin sprecyzujemy w ofercie.

  Logistyka

 1. Jak szybko możecie dostarczyć?
  Szyby płaskie i podstawy standardowe zostaną do Państwa dostarczone w ciągu kilku dni. Na szyby gięte i zamó wienia nietypowe potrzebujemy więcej czasu. Jednak czas maksymalny nie przekracza 4 tygodni. Na ofercie znajdą Państwo odpowiedni termin realizacji dla Państwa zamó wienia.

 2. Czy wysyłacie także poza granice Polski?
  Tak, ale koszty dostawy będą dużo wyższe. W razie potrzeby prosimy sprecyzować Państwa zapytanie, a przygotujemy odpowiednią ofertę.

 3. Czy sprzedajecie bez rachunku?
  Nie. W przypadku szkody w transporcie faktura jest jedynym dokumentem honorowanym przez ubezpieczyciela.

 4. Czy można odebrać zamówienie osobiście?
  Jest to możliwe. Prosimy pytać o to, a uwzględnimy to w ofercie.

 5. Gdzie jest wasza siedziba?
  Pod adresem rejestrowym firmy.


  Wasz Temprix-Team